Restaurace
U KAPRA Třešť

Skvěle vaříme po celý den. Můžete se u nás ubytovat na svých toulkách Vysočinou.

Cyklistika

Okolí Třeště skrývá spoustu stezek jak pro začínající jezdce, tak i pro ostřílené borce. Nabízíme několik různě náročných cyklistických tras. Řadu tras, vedoucích přes nádherná místa Vysočiny, jistě ještě objevíte sami.

K významným vrcholům jihlavska – Špičák a Čeřínek

cerinek-spicakZ města vyjedeme po trase č. 5090 směr Kostelec, která nás provede kolem zámku a soustavy rybníčků až vystoupáme /2 – 3/ k památným Douglasovým jedlím. Dál už pojedeme po lesních cestách mírným stoupáním nebo traverzem kolem vrcholu Malého Špičáku a pod Popickým vrchem. Na jednotlivých křižovatkách lesních cest doporučujeme orientaci podle mapy a turistického značení. V závěru této velmi pěkné pasáže nás čeká náročnější terénní sjezd dolů do Kostelce. Zde si můžeme prohlédnout kostel sv. Jana Křtitele.

Výlet na Javořici...

javoricedélka: 30 km
obtížnost: střední
průjezdná místa: Třešť, Růžená, Javořice, Řásná, Telč, (Třeštice, Hodice)

Na kole do Jihlavských vrchů

cyklistaVýchozí bod je protáhlé náměstí v Batelově, kterému dominuje barokní kostel sv. Petra. Z náměstí se vydáme po silnici č. 134 směr Nová Ves 5 km. Hned za kostelem začneme mírně stoupat /1 – 2/ až projedeme obcí a za rybníkem zahájíme vydatnější stoupání /2/ pěknou stromovou alejí. Po 1 km stoupání skončí a před námi se otevřou krásné výhledy a mírný sjezd. Až do Nové Vsi bude naše cesta střídavě klesat a stoupat až sjedeme do obce, kterou celou projedeme rovně a za ní budeme stoupat /2 – 3/ až k rozcestníku „zřícenina hradu Janštejn".

Okruh sv. Kateřina...

trestdélka: 47 km
obtížnost: střední
průjezdní místa: Růžená, H. Dubenky, Kateřina, H. Cerekev

Roman Caha602 741 451
Jaroslav Matějičný602 741 452
www.u-kapra.cz 2010 - 2020 © CORA